studenciCzy można włamać się do mózgu? Co mówi o osobie jej charakter pisma? Czy jesteśmy całkowicie zależni od genów? Jak pokonać stres życiowy i zawodowy? Na te i wiele innych pytań odpowiedź uzyskają uczestnicy IX Festiwalu Nauki.

IX Festiwal Nauki odbędzie się w dniach 18 – 24 marca 2013r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz instytucjach partnerskich, tj. Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej, Szkolne Obserwatorium Astronomiczne w Zespole Szkół Nr 1, Muzeum Miejskie „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej, Młodzieżowy Ośrodk Pracy Twórczej, Centrum Spotu i Rekreacji.

Tematyka Festiwalu będzie bardzo szeroka, wśród festiwalowych spotkań znajdą się m.in. następujące: Efekt cieplarniany a zmiana klimatu – aspekty społeczno-ekonomiczne, Tajwan - tradycja i nowoczesność, spektakularny sukces polityczny i gospodarczy, Błędy rynku a błędy państwa – regulacje rynkowe vs regulacje publiczne, i inne.

Co roku honorowy patronat nad inicjatywą obejmuje Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Polska Akademia Nauk, Polska Akademia Umiejętności, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Marszałek Województwa Śląskiego oraz Prezydent Dąbrowy Górniczej.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->